Strava
Spirulina a lupus
Spirulinu – zelenomodrou vodní řasu – užívali už v 16. století Aztékové. Pro vysoký obsah vitamínů a minerálů používá jako doplněk stravy. Usušená obsahuje kolem 60% bílkoviny. Nutriční hodnoty například ZDE Akvaristé spirulinu znají jako krmivo pro rybičky. Zvyšuje jejich imunitu a odolnost rybiček proti stresu.
Přínosem spiruliny je obsah vitamínů řady B, železa, zinku, vápníku, hořčíku, karotenu a dalších.
Reklamou vyvolávaná snaha žít co nejzdravěji může někdy uškodit
Imunitní systém je jedním z nejcennějších nástrojů k uchování zdraví. Naše zběsilá snaha po co nejčistším životě jej však ubíjí; následky jsou alarmující.
Článek ve Zdravotnických novinách
Rostlinné doplňky narušují léčbu rakoviny - článek "na Leonardu"
Zajímavý článek na webu Českého rozhlasu o možných interakcích „klasické onkologické léčby“ a „alternativních preparátů“. ZDE
Vitamíny, byliny, potravinové doplňky
Tento článek má informativní charakter a nemusí se shodovat s mými ani vašimi názory. Jedná se o volný překlad článku z webu cure4lupus.com, který uvádím jako zdroj.
Vitamíny , bylinky a další doplňky mohou být součástí léčby, ale je třeba mít některé věci na zřeteli. Na potravinové doplňky můžete mít alergii nebo můžou různě reagovat s léčbou, kterou vám předepsal lékař.
K dispozici je mnoho neoficiálních příběhů, jak bylinky a vitamíny zmírnily průběh lupusu. Jedná se o neověřená tvrzení!
Gastrointestinální ekosystém a probiotika
Proč potřebujeme probiotika a jak ve střevě fungují?
*Probiotika jsou živé mikroorganismy převážně lidského původu, které při podání v přiměřeném množství příznivě ovlivňují zdravotní stav hostitele.
Přepis rozhovoru s dietoložkou Laurou Colemannovou - 1. část
Na webu Lupus Foundation of America jsem našla zajímavý rozhovor s dietoložkou, která se věnuje revmatikům. Vydala v roce 2007 knížku Výživa a revmatická onemocnění.
Otázka:
Jsou pro pacienty s lupusem nebezpečná umělá sladidla (např. aspartam) A co kapusta a vojtěška?
Dietoložka:
To jsou úplně odlišná témata. Neexistuje žádný výzkum ohledně vlivu umělých sladidel na lupus. Pokud jde o klíčky, existují důkazy, že látka v klíčkách (L-canavanine), může přispět ke vzplanutí lupusu.
Paleo dieta
Lupus paří do skupiny autoimunitních onemocnění – tzn. že imunitní systém vyrábí protilátky proti vlastním buňkám, tkáním orgánům. Proč se tak děje, není zatím zcela jasné. Autoimunitní chorobou je i ulcerózní kolitida – chronické onemocnění střevní sliznice. A už se pomalu dostávám k tématu Paleo diety :) To, že má strava příznivý vliv na naše zdraví, je bez pochyb. Ale jak se orientovat ve všech těch doporučeních a „zaručených“ přístupech?
Směrnice EU - tradiční léčivé rostlinné přípravky
… a opět tu máme doporučení EU. Tentokrát se týká léčivých bylinných přípravků. Od 1. května 2011 vstupuje v platnost směrnice 2004/24/ES, kterou se mění směrnice 2001/83/ES.
Bylinné přípravky mají sice dlouhodobou tradici, ale mnohdy nesplňují požadavky pro registraci (aby byly léčivým přípravkem). To znamená, že nemají oficiálně potvrzenou účinnost a přijatelnou úroveň bezpečnosti.
Lupus a bylinky
Tento článek má pouze informativní charakter a je volným překladem uvedeného zdroje!!!
Lupus je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje nejrůznější části lidského těla. Nejčastěji to jsou srdce, klouby, kůže, plíce, cévy, ledviny a centrální nervový systém (CNS).
Součástí léčby by měla být i vyvážení strava. Ne všechny bylinky a potraviny jsou ale u lupusu vhodné.
Omega 3 mastné kyseliny
Lupus je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje nejrůznější části lidského těla. Nejčastěji to jsou klouby, kůže, ledviny, mozek, serózní blány (pobřišnice, osrdečník) atd.
Esenciální nenasycené kyseliny jako Omega 3 a Omega 6 jsou pro tělo nepostradatelné. Lidský organismus si je nedokáže samo vyrobit. Musíme je proto dodávat tělu v potravě nebo potravinových doplňcích. Pro pacienty s lupusem je vhodné „uměle“ dodávat Omega 3, které působí protizánětlivě. Omega 6 se ale dodávat jinak než v potravě nedoporučuje.
28/02/17 :: Fibromyalgie
17/02/17 :: Dobrý den. Prosím
22/01/17 :: Dobrý den, je mi 39 let a
20/01/17 :: citlivá kůže u psa
13/01/17 :: dotaz na invalidní duchod