O jiných nemocech
Čelistní kloub - onemocnění, vyšetření, léčba
Čelistní kloub – temporomandibulární kloub – spojuje dolní čelist a spodinu lebeční Umožňuje pohyb spodní čelisti. Je to jediný kloub, který vykonává dva druhy pohybů (otáčivý a posuvný). Patří k nejvíce namáhaným kloubům lidského těla.
Nejčastější příčiny způsobující vznik onemocnění čelistního kloubu
- anatomické – např. změny tvaru kloubních výběžků a jamky, poruchy dentice, vady skusu a další
- traumatické – mikrotraumata (způsobené opakovaným přetěžováním nefyziologickými pohyby čelistního kloubu – např.
Tetanie - určitý "stav" nervového původu - web
Pokud hledáte informace o různých formách tetanie, jejích projevech, spouštěčích nebo hledáte dobrého neurologa, jsou tu pro Vás webové stránky „Tetanie – určitý "stav“ nervového původu". Odkaz ZDE Souběžně s webem funguje na sociální síti Facebook skupina „Bojujeme s tetanií“. Odkaz ZDE
Zdroj:
Smíšené onemocnění pojivové tkáně - MCTD (Mixed Connective Tissue Disease)
Smíšené onemocnění pojiva je syndrom – soubor příznaků, charakteristický pro danou nemoc – u kterého se vyskytují příznaky lupusu (SLE), systémové sklerodermie (SSc), polymyositidy (PM) a revmatoidní artritidy (RA).
Onemocnění poprvé popsal v roce 1972 Gordon Sharp (po něm je onemocnění pojmenované Sharpův syndrom) ;)
Přítomny jsou ANA protilátky, vysoké titry protilátek proti nukleárnímu ribonukleoproteinu senzitivnímu vůči ribonukleáze (značí se U1RNP). U některých pacientů tyto protilátky přetrvávají, u některých vymizí.
Viry nemohou za chronický únavový syndrom
„Viry nemohou za chronický únavový syndrom“…zpráva, která mě zaujala na Leonardu. Celý článek ZDE
Zdroj:
Zdenčin blog...o Crohnovi, smutku i naději
Zdeni Minaříková se k nám připojila ve skupině Lupus ČR na sociální síti Facebook i přes to, že má jinou autoimunitu – Crohnovu nemoc. Je to pro nás velká podpora, že se připojují i lidičky „odjinud“. Je vidět, že nemoci lidi nerozdělují, ale naopak je mohou spojit…Blog, který Zdenka píše, je v posledních dnech plný smutku a naděje zároveň. Mnoha lidem dodávají její články sílu v jejich každodenních starostech…
Jedna z věcí, které Zdence dodávají optimismus, jsou pohledy, které jí posílají lidé z celé republiky (ale i mimo ni).
23. červenec - Světový den Sjögrenova syndromu
Světový den Sjögrenova syndromu se připomíná na narozeniny Henrika Sjögrena, který v roce 1933 tuto nemoc poprvé popsal. Organizace na celém světě se společně snaží o šíření informací o SjS – Sjögrenově syndromu.
Zkřížené alergie
Co je alergie?
Je to nepřiměřená reakce imunity na biologické částečky z prostředí. Biologický materiál z prostředí – mikroorganismy, zvířata a rostliny – obsahuje velké množství látek, na které citlivý organismus reaguje. Tyto látky jsou bílkovinné povahy a nazývají se alergeny.
A co zkřížená alergie?
Zkřížená alergie je reakce na alergen, který původní přecitlivělost nevyvolal.
Sdružení pacientů s plicní hypertenzí
Co je plicní hypertenze? Je to stav charakterizovaný vysokým krevním tlakem v plicním oběhu. Za plicní hypertenzi se považuje zvýšení středního tlaku v plicnici nad 25 mmHg v klidu nebo nad 30 mmHg při zátěži a zvýšení plicní arteriolární rezistence na 3 WU (Woodovy jednotky) a více. Plicní hypertenze je aktuálně podle WHO klasifikována do 5 základních skupin.
V posledních letech se zájem soustředí především na skupinu 1. – plicní arteriální hypertenzi (PAH) a skupinu 4.
Alergenová imunoterapie
Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na kontakt s cizí látkou. Tato látka a se nazývá alergen.
Jednou z možností, jak se s alergií vypořádat, je alergenová imunoterapie. Je to jediná léčba, která jen nepotlačuje projevy, ale léčí samu příčinu.
Jak probíhá alergenová imunoterapie?
Pacientovi s alergií se postupně podává alergen. Začíná se s malými dávkami, které se postupně zvyšují. Takový způsob léčby je dlouhodobý (zhruba pět let).
...úplně odjinud
V Česku porodila první žena s transplantovaným srdcem…
Více ZDE
28/02/17 :: Fibromyalgie
17/02/17 :: Dobrý den. Prosím
22/01/17 :: Dobrý den, je mi 39 let a
20/01/17 :: citlivá kůže u psa
13/01/17 :: dotaz na invalidní duchod